02 maja 2013 12:26 | Aktualności

Konstytucja 3 Maja

Poniedziałek, 30 kwietnia był w naszej szkole wyjątkowo uroczysty. Świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie byli ubrani na galowo, szkoła również przybrała odświętny wygląd. Biało-czerwone chorągiewki i dekoracje w barwach narodowych pojawiły się w klasach, na korytarzach i na zewnątrz budynku.

Uczniowie z klasy piątej przygotowali program artystyczny. Przybliżyli nam okoliczności tego wydarzenia. Zespół „Bartosze” zaprezentował utwory patriotyczne: „Pieśń konfederatów barskich”, „Polonez 3 Maja”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Kocham cię Polsko”.

Patriotyczne wzruszenia tego poranka przypomniały nam, jak wielkie były zmagania Polaków o niepodległość i jak cenną wartością jest wolność.

Przeczytano: 356 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Konstytucja 3 Maja